Зовнішня торгівля, агроекспорт, приватизація - нові рекордиВ Україні фіксуються рекордні показники експорту товарів та агропродукції, а також приватизації за підсумками минулого року.
Зовнішня торгівля та агроекспорт
Минулого року Україна експортувала майже 130 млн тонн товарів на більш ніж $41 млрд. та вийшла на довоєнні показники торгівлі.
В тому чіслі на експорт агропродукції припадає $24,5 млрд, що складає майже 60% в загальному експорті. Для порівняння у 2021 року відповідна сума складала $27,7 млрд.
Загалом минулого року Україна експортувала 78,3 млн тонн аграрної продукції. Лідерами агроекспорту стали:
● соняшникова олія – 6 млн тонн на $5,1 млрд;
● кукурудза – 29,6 млн тонн на $5 млрд;
● пшениця – 20,6 млн тонн на $3,7 млрд.
Крім цього, слід зазначити, що українські цукровики встановили історичний рекорд експортувавши 746,3 тис. тонн цукру на суму $419 млн.
Зауважимо, що завдяки програмам розвитку переробної промисловості зростає і частка продуктів переробки в агроекспорті.
Підсумовуючи, можна констатувати, що такі об’єми стали можливі завдяки тому, що порти України обробили рекордні 97,2 млн тонн вантажів, що на 57% перевищує показник 2023 року.
Приватизація
Як ми повідомляли раніше, Уряд відновив велику приватизацію та запропонував на продаж інвесторам кілька масштабних об`єктів. У результаті рекордними стали як надходження від приватизації, так і масштаб об`єктів, які були продани за підсумками відповідних аукціонів. А саме, це:
● Готель «Україна» – 2,5 млрд грн.
● «Об`єднана гірничо-хімічна компанія» – 3,94 млрд грн.
● завод «Аерок» – 1,9 млрд грн.
Загалом, після завершення усіх угод 2024 року, доход від приватизації може сягнути майже 12 млрд грн. А це втричі більше, аніж було заплановано.
07.01.2025
|
|
|
|